Międzyszkolny Konkurs „Wszyscy rodzą się wolni”

Opublikowane: 26.05.2013 r. ; T. Podgórska na podstawie informacji przekazanej przez I.Serwatkę

10 grudnia 2012 r. w ZSE-A odbył się finał międzyszkolnego konkursu wiedzy o prawach i wolnościach człowieka Wszyscy rodzą się wolni.

Konkurs jest autorskim projektem p. Izabeli Serwatki i B. Chmury, a zrodził się z potrzeby krzewienia idei praw i wolności człowieka wśród młodzieży szkół ponagimnazjalnych Wrocławia.

Imienny patronat nad konkursem objęli:

• p. Lidia Geringer de Oedenberg – poseł do Parlamentu Europejskiego
  • p. Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich
  • Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W finale zmierzyły się drużyny z trzech wrocławskich szkół, które w eliminacjach szkolnych zdobyły największą liczbę punktów.

W jury konkursu zasiedli: dr Jan Świderski – dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych WSB, p. Tomasz Fiedorek – koordynator Amnesty International we Wrocławiu oraz p. Katarzyna Mironiak – asystentka p. poseł Lidii Geringer de Oedenberg.

Wyniki konkursu:

1. miejsce zajęła drużyna z  II Liceum Ogólnokształcące
  2.  miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, w składzie:
    • Sylwia Kostecka – kl. 3 ae
    • Jolanta Januszkiewicz – kl. 3 ae
    • Sara Pielacha – kl. 3 ae
  3. miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nagrodę indywidualną, czterodniową wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowaną przez p. poseł Lidię Geringer de Oedenberg, za zdobycie największej liczby punktów w etapie szkolnym i międzyszkolnym konkursu, otrzymała uczennica z II LO we Wrocławiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe (plecaki, pendrive’y, długopisy, książki, maskotki, koszulki, słodycze) ufundowane przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu,  p. dyrektor ZSEA Grażynę Skrętkowicz oraz Wyższą Szkołę Bankową.