PROJEKT "EURO INNOWACJE"

Z przyjemnością informujemy, iż projekt "Euro innowacje" złożony w ramach programu "Erasmus +" (akcja "Mobilność kadry edukacji szkolnej") został zatwierdzony i otrzyma wnioskowane dofinansowanie. Realizacja projektu rozpocznie się w dniu 1 czerwca 2015 i potrwa 2 lata.

Najważniejsze założenia projektu to:
- włączenie j. angielskiego do nauczania przedmiotów ogólnokształcących (fizyka, matematyka)z wykorzystaniem metody CLIL,
- korzystanie z aplikacji na urządzenie mobilne w procesie nauczania i uczenia się,
- zastosowanie narzędzi Web 0.2 w nauczaniu języka obcego,
- stworzenie dwujęzycznej strony internetowej instytucji,
- umożliwienie uczniom kontaktu z zagranicznymi rówieśnikami (z wykorzystaniem narzędzi komunikacji synchronicznej i asynchronicznej).

W imieniu zespołu projektowego dziękuję pani dyrektor Grażynie Skrętkowicz oraz pani wicedyrektor Annie Grzybowskiej za udzielone wsparcie, umożliwienie nam udziału w  spotkaniach i konsultacjach związanych z projektem oraz zaakceptowanie Europejskiego Planu Rozwoju.

Osobne podziękowanie kieruję do pań: Jadwigi Rakowskiej, Teresy Podgórskiej oraz Ani Terejko, które skutecznie pomogły nam rozwinąć niektóre pomysły przedstawione we wniosku aplikacyjnym.

Zespół projektowy: Pani Arleta Szydłowska, Pani Ewa Pastusińska, Pani Małgorzata Janusiewicz, Pani Wioleta Waldowska, Pan Szymon  Kiecenka .

Zespół pracował pod kierownictwem Pani Arlety Szydłowskiej.

Autor: Ewa Pastusińska